World Press Photo w Chorzowie

WORLD PRESS PHOTO

W CHORZOWIE

World Press Photo jest najważniejszym konkursem branżowym fotografii prasowej na całym świecie. Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach, takich jak między innymi takich jak zdjęcie roku, zdarzenia, ludzie sportu, życie codzienne, portrety, sztuka i przyroda. Po ogłoszeniu wyników wystawę najlepszych zdjęć świata można oglądać w wybranych miejscach na całym świecie. W roku 2016 do ich grona dołączył Chorzów.

 

0
WIZYT WYSTAWY W 2016 ROKU
0
WIZYT WYSTAWY W 2017 ROKU
World Press Photo w Chorzowie będzie otwarta dla zwiedzających od 27 maja do 16 czerwca.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 26 maja. Wstęp, podobnie jak w minionym roku, będzie bezpłatny.

World Press Photo to organizowany corocznie najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Organizatorem jest Fundacja World Press Photo, która działa od 1955 roku. Do tegorocznego konkursu przystąpiło przeszło 5 tysięcy profesjonalnych fotografów ze 125 krajów, nadsyłając w sumie ponad 80 tysięcy zdjęć. Nagrodę główną otrzymał Burhan Ozbilici za fotografię przedstawiającą moment po zabójstwie rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa w Ankarze.

Fundacja World Press Photo wspierana jest przez Dutch Postcode Lottery i sponsorowana przez firmę Canon. Organizatorami wystawy w Chorzowie są Urząd Miasta, Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz Tramwaje Śląskie S.A.

Więcej informacji na temat wystawy World Press Photo można znaleźć na stronie www.worldpressphoto.org/news Tamże znajdują się również materiały prasowe – w tym nagrodzone zdjęcia dostępne w wysokiej rozdzielczości.
 
Więcej informacji na temat wystawy w Chorzowie można znaleźć na stronach www.chorzow.eu, www.centrum.chorzow.eu oraz na stronie na Facebooku World Press Photo Chorzów.
 
W przypadku ewentualnych pytań zachęcamy do kontaktu:
media@chorzow.eu
735 916 471

 

W przypadku ewentualnych pytań zachęcamy do kontaktu: media@chorzow.eu