Akcja Aktywizacja

Akcja - Aktywizacja

Czas zadbać o siebie i swoje zdrowie! Samoobrona, gimnastyka z elementami stretchingu i spotkania z lekarzami specjalistami – to zajęcia, które Centrum Integracji Międzypokoleniowej proponuje mieszkańcom Chorzowa w ramach „Akcji – Aktywizacji”.

„Akcja – Aktywizacja” po raz pierwszy odbyła się w ubiegłym roku. Założeniami tego wydarzenia było przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności przydatnych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dotychczas odbyło się w sumie 10 odsłon, poświęconych między innymi gotowaniu, samoobronie, muzykologii, diecie, ćwiczeniom fizycznym czy ekologii.

- W tym roku nieco zmieniamy format „Akcji – Aktywizacji” - opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Zamiast odrębnych bloków tematycznych stawiamy na cykliczność i systematyczność.

 

.

Gimnastyka z elementami stretchingu
dla Chorzowian

Miejsce: Zespół Szkół Budowlanych 
ul. Dąbrowskiego 53 
(od 19 lutego 2018 r.)
Sprawdź termin
Każdy poniedziałek 
o godz. 17:00 

Miejskie Spotkania Medyczne

Miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury,
ul. Sienkiewicza 3

Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17:00
22 czerwca
Spotkanie ze specjalistą chorób wewnętrznych i geriatrii
28 września
26 października
16 listopada

Zajęcia z samoobrony

Miejsce: Centrum Integracji Międzypokoleniowej,
ul. Wolności 101

Zajęcia prowadzone są przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie (działania w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa).

Każde zajęcia rozpoczynają się o godz. 17:00
Sprawdź termin
  • 21 czerwca, 
  • 13 września, 
  • 27 września, 
  • 11 października, 
  • 25 października, 
  • 8 listopada, 
  • 22 listopada. 
 

Nowa odsłona „Akcji – Aktywizacji” składać się będzie z trzech zasadniczych części. Raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godzinie 17:00, w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Dąbrowskiego 53 organizowana będzie gimnastyka z elementami stretchingu. Co dwa tygodnie w czwartek (począwszy od 8 marca) o 17.00, w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Wolności 101, odbywać się będą zajęcia z samoobrony z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Wreszcie raz w miesiącu, w wybrane piątki, do Chorzowskiego Centrum Kultury powrócą Miejskie Spotkania Medyczne z lekarzami specjalistami: kardiologiem, ortopedą, reumatologiem czy geriatrą.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach „Akcji – Aktywizacji” jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.