Dobry rodzic

Akademia Dobrego Rodzica

Czym jest Akademia Dobrego Rodzica?

Akademia Dobrego Rodzica to cykl kilkunastu wykładów, skierowanych do rodziców, dziadków lub opiekunów dzieci w wieku do 6 lat, chcących podnieść swoje kompetencje rodzicielskie, lepiej rozumieć potrzeby dziecka czy rozwiązać problemy rodzicielskie.

Czego się nauczę na zajęciach?
Jak często będą odbywać się zajęcia?
Czy muszę płacić za zajęcia?
Mam więcej pytań, gdzie mogę zadzwonić?

Harmonogram zajęć

Wsparcie w przeżywaniu trudnych emocji
10 września/17:00 - 18:30
 • Przede wszystkim, co trudne, dziecka nie da się uchronić, prędzej czy później rodzic nie zaspokoi jakiejś potrzeby dziecka, wtedy pojawia się trudny moment. Szkolenie pokaże, jak towarzyszyć dziecku i pomóc w przeżywaniu trudnych sytuacji
Uratuj swoje dziecko – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom
9 października (cz.1)/17:00 - 18:30
 • Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Czas do przyjazdu karetki jest bezcenny i to właśnie rodzic może uratować swoje dziecko.
Złość, która rani i wpędza w poczucie winy
26 września/17:00 - 18:30
 • Bycie rodzicem to czas nie tylko radości, ale braku cierpliwości, złości, której czasem rodzic wstydzi się przed sobą i przed dzieckiem. W czasie szkolenia rodzice dowiedzą się o sposobach wyrażania złości, o ich skutkach, a także o tym, jak lepiej sobie z nią radzić.
O masażu Shantala
26 listopada/17:00 - 18:30
 • Masaż Shantala to jedna z technik budowania więzi, pielęgnowania potrzeby bliskości, dotyku
 • i troski. Dziecko dzięki receptorom czuciowym znajdującym się na skórze odbiera doznania dotykowe, tym samym poznaje świat. Rodzice dowiedzą się, jakie funkcje spełnia masaż Shantala i jak wpływa na rozwój dziecka.
Trudności przy pojawieniu się rodzeństwa
05 listopada/17:00 - 18:30
 • Kiedy rodzi się siostra albo brat zamiast radości pojawia się zazdrość, złośliwość, a czasem wielki smutek. Szkolenie dla rodziców rodzeństw aby lepiej zrozumieli swoje starsze dziecko, i pomogli mu przejść przez trudny okres pojawienia się nowego członka rodziny.
Rodzic pełen pozytywnej energii
11 grudnia/17:00 - 18:30
 • Zapracowanie, obciążenie obowiązkami, przemęczenie, brak pewności nie sprzyjają byciu radosnym i kreatywnym rodzicem. Jak zatem zadbać o siebie, skąd czerpać energię. Zajęcia o wpływie samopoczucia oraz poczucia własnej wartości rodzica na relację z dzieckiem. Wszystko po to,by mieć siłę i chęć do budowania takiej relacji z dzieckiem, jakiej rodzic pragnie.
Uratuj swoje dziecko – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom
16 października (cz.2)/17:00 - 18:30
 • Przede wszystkim, co trudne, dziecka nie da się uchronić, prędzej czy później rodzic nie zaspokoi jakiejś potrzeby dziecka, wtedy pojawia się trudny moment. Szkolenie pokaże, jak towarzyszyć dziecku i pomóc w przeżywaniu trudnych sytuacji
Logopeda radzi
15 listopada/17:00 - 18:30
 • Rodzice dowiedzą się, kiedy udać się z dzieckiem do logopedy, z jakimi problemami mogą się zetknąć i co może ich niepokoić. Będzie też o współpracy z logopedą, o pracy z dzieckiem w domu,
 • o jej korzyściach i wpływie na prawidłowy rozwój mowy dziecka.
Potrzeby dziecka a poczucie bezpieczeństwa
14 grudnia/17:00 - 18:30
 • Rozpoznawanie potrzeb dziecka nie jest łatwe. Myli się je z zachciankami i fanaberiami maluszków. To wpływa na ich prawidłowy rozwój, można go niestety zaburzyć lekceważąc istotne potrzeby i kroki rozwojowe dziecka. Odpowiedź rodzica na potrzeby dziecka ma też ogromny wpływ na jego poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa.
Być tatą – sposoby na budowanie autorytetu – warsztaty dla ojców
26 października/17:00 - 18:30
 • Ojciec w życiu dziecka odgrywa bardzo istotną rolę. Stoją przed nim zadania inne niż przed matką. Dlatego szkolenie to odbędzie się w gronie ojców, o tym, co dla ojców trudne, ważne, o wyzwaniach, porażkach i sukcesach. Jak budować autorytet taty bez użycia siły i władzy. Czym tata może zaciekawiać, zachwycać, w czym towarzyszyć i jak wzmacniać poczucie własnej wartości córki lub syna.
Zajęcia odbywają się
w Starochorzowskim Domu Kultury
przy ul. Siemianowickiej 59

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia