Wakacje OCZYwiście

Od 26 Lipiec 2018 15:00 do 26 Lipiec 2018 19:00
Wysłany przez cim
Kategorie: Projekty CIM
Hits: 279

Chcesz zrobić gigantyczne oczy i powiesić je na drzewie? Wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z przestrzennego malowania, robienia bransoletek, brazylijskiego jiu- jitsu? A może wolisz rowerowe wycieczki po dzielnicach lub chcesz sobie zrobić kolorowe okulary? To wszystko będzie możliwe w ramach wakacyjnej, objazdowej akcji „Wakacje oczywiście” organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

– „Wakacje OCZYwiście” to intensywne spotkania ze sportem i kulturą dla wszystkich, którzy czas wolny lubią spędzać kreatywnie i z energią – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Akcja ruszy już w czwartek, 12 lipca, na boisku przy ul. Brzozowej w Chorzowie Batorym.

Kolejne odsłony, każda organizowana w innym miejscu, będą odbywać się co tydzień w czwartek:

  • 12.07 – Chorzów Batory – boisko tartanowe przy ul. Brzozowej;
  • 19.07 – Klimzowiec – plac zabaw pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5, Przedszkolem nr 21;
  • 26.07 – Plac Zabaw na Górze Redena;
  • 2.08 – Maciejkowice – boisko Orlik przy ul. Rębaczy;
  • 9.08 – Chorzów II – Plac Mickiewicza;
  • 16.08 – Klimzowiec – teren przy Orlikach i Klubie "Pokolenie" przy ul. Młodzieżowej;
  • 23.08 – Osiedle Irys – ul. Księcia Władysława Opolskiego;
  • 30.08 – Park Hutników.

Akcja „Wakacje OCZYwiście” ma propagować aktywny odpoczynek na łonie natury.

- Symbolem akcji są ukryte w jej nazwie oczy. W trakcie każdego spotkania organizujemy warsztaty, podczas których będziemy tworzyć styropianowe gałki oczne i umieszczać je na okolicznych drzewach. Chodzi o to, by zwrócić uwagę na piękno otaczającej nas przyrody – tłumaczy Sekuła.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Miasto Chorzów, Komenda Miejska Policji w Chorzowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Chorzowskie Centrum Kultur, Straż Miejska w Chorzowie, Centrum Nauki i Biznesu "Żak", WeissKlinik, Chorzowski Klub Rowerowy, Szkoła Nurkowania Dla Dzieci Delfinek-scuba, Gabinet Fizjoterapii Nosce te ipsum, Centrum Kulinarne Piotr Rogala, Xtreme Fitness Chorzów, GB Spartan Chorzów i Fabryka Kultury.