Miejskie Strojenie Choinki

On 06 Grudzień 2018
Wysłany przez cim
Kategorie: Projekty CIM
Hits: 117

Każdego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, chorzowianie spotykają się, by wspólnymi siłami przystroić choinkę. W akcję chętnie angażują się firmy i instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy często własnoręcznie przygotowują ozdoby. Efekt jest niepowtarzalny. 

– Miejskie Strojenie Choinki to inicjatywa, która integruje wszystkich mieszkańców Chorzowa, jest ponad wszelkimi podziałami – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta
ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Za każdym razem, a to już przecież piąta edycja, zaskakuje nas pomysłowość i zaangażowanie uczestników w przygotowanie wieszanych na drzewku ozdób.

Tegoroczne Miejskie Strojenie Choinki odbędzie się w czwartek, 6 grudnia. Rozpocznie się wspólnym przemarszem, który o godzinie 17:00 wyruszy spod gmachu poczty w Chorzowie 
i zakończy się w Parku Hutników. Udział może wziąć każdy – prywatnie lub reprezentując firmę, organizację czy instytucję. Wystarczy przynieść ze sobą bombkę albo inną ozdobę choinkową.

Miejskie Strojenie Choinki zainauguruje cykl świątecznych wydarzeń w mieście. Kolejne – Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy – rozpocznie się już nazajutrz, 7 grudnia.