Aktualności

Startuje wiosenny semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora

poniedziałek, 13 luty 2017 08:55

W piątek, 17 lutego, w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora uroczyście zainaugurowany zostanie nowy semestr. Zajęcia rozpoczną się trzy dni później.

Po kilkutygodniowej przerwie Chorzowska Akademia Seniora, wraz ze wszystkimi swoimi filiami, wznawia działalność. Regularne zajęcia skierowane do mieszkańców Chorzowa, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat rozpoczną się w poniedziałek, 20 lutego.

- Z nowym semestrem powrócą wszystkie zajęcia, które do tej pory cieszyły się największą popularnością – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Nie zabraknie zatem jogi, aerobiku w wodzie, gimnastyki, tańca czy warsztatów komputerowych i kursów językowych. Interesująco przedstawia się także oferta Dzielnicowych Akademii Seniora, gdzie między innymi będzie można nauczyć się śpiewać, rysować oraz rzeźbić w glinie.

Nowością będzie Artystyczna Akademia Seniora – uruchomiona wspólnie z Chorzowskim Centrum Kultury filia Chorzowskiej Akademii Seniora, której działalność skoncentrowana będzie wokół sztuki. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych czy zajęciach plastycznych. Artystyczna Akademia Seniora rozpocznie działalność 2 marca, spotkania odbywać się będą w każdy czwartek.

Od wiosennego semestru 2017 roku zajęcia w Dzielnicowej Akademii Seniora w Chorzowie II zostaną przeniesione – od teraz odbywać się będą w salkach parafialnych Parafii św. Józefa w Chorzowie przy ulicy Łagiewnickiej 17. Wcześniej organizowane były przy ul. Pudlerskiej.

Uroczysta inauguracja Chorzowskiej Akademii Seniora odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godzinie 12:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie. Podczas spotkania otwierającego rozdane zostaną harmonogramy zajęć, będzie można również spotkać się z koordynatorami oraz wykładowcami i poznać plany zajęć.

Chorzowska Akademia Seniora to działający od 2014 roku projekt Urzędu Miasta w Chorzowie, mający na celu tworzenie atrakcyjnej i różnorodnej oferty edukacyjno-kulturalnej dla seniorów oraz aktywizowanie członków lokalnej społeczności. Do CHAS można się zapisać przed dowolnie wybranymi zajęciami.

Szczegółowe informacje na temat działalność Chorzowskiej Akademii Seniora, Dzielnicowych Akademii Seniora oraz Artystycznej Akademii Seniora – w tym harmonogramy, dane kontaktowe i regulaminy – można znaleźć na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (www.centrum.chorzow.eu) w zakładce „Seniorzy”.