Aktualności

Wielki finał programu „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn”

wtorek, 03 grudzień 2019 09:04

Po kilkudziesięciu odsłonach, w ramach których odbyły się warsztaty, panele dyskusyjne, turnieje, pokazy czy treningi sportowe, program „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn” dobiega końca. Finał będzie okazją do jego podsumowania, ale też do świetnej zabawy.  

Rozpoczęty w styczniu tego roku program „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn” został uruchomiony, by być odpowiedzią na potrzeby osób w przedziale wiekowym od 18 do 59 lat, dla których do tej pory organizowano niewiele wydarzeń czy warsztatów. Zaproponowane działania były bardzo różnorodne, dzięki czemu uczestniczki i uczestnicy mieli okazję wziąć udział w rozmaitych spotkaniach. 

Były więc na przykład warsztaty aktorskie, sceniczne, radiowe, ale i kosmetyczne. Zajęcia z jogi, tańca i fitnessu. Rozmowy z ciekawymi ludźmi. Osoby biorące udział w programie mogły stworzyć własny minilas w słoiku i nauczyć się szlachetnej sztuki parzenia herbaty. Zorganizowano też gry miejskie, plener fotograficzny i turniej dwójek piłkarskich. 

Przez ten rok działo się więc naprawdę sporo. Teraz czas oddać głos uczestnikom i wyciągnąć wnioski na przyszłość: co zagrało, a co nie do końca? W jaki sposób program „Szyjemy na miarę” mógłby rozwijać się w kolejnych latach? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukamy podczas finału. 

Ale podsumowanie dotychczasowej działalności programu to tylko jeden z punktów przewidzianych w programie imprezy. Nie zabraknie bowiem wspólnych zabaw, tańców i innych atrakcji. Będzie też okazja, by spotkać się i porozmawiać ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w „Miasto Kobiet” oraz „Miasto Mężczyzn” - organizatorami, partnerami, sponsorami czy osobami prowadzącymi warsztaty. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 grudnia, o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Batory” przy ul. Batorego 6 w Chorzowie. Zapisy przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie pod numerem 32 416 52 15. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie Wydziału Promocji i Aktywizacji Społecznej (Urząd Miasta, ul. Rynek 1, pokój 218).