Wydrukuj tę stronę

W Chorzowie rusza charytatywna zbiórka gier planszowych i edukacyjnych

poniedziałek, 18 listopad 2019 09:30

Kolejny rok z rzędu Chorzowska Strefa Wolontariatu organizuje świąteczną zbiórkę dla małych pacjentów oraz podopiecznych domów pomocy społecznej. 

Tym razem zbierane są gry planszowe i edukacyjne przeznaczone dla osób w różnym wieku. Te dla młodszych odbiorców trafią na dziecięce oddziały Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, a te dla starszych znajdą się na wyposażeniu domów pomocy społecznej „Nadzieja” oraz „Republika”.  

Zbiórka rozpoczęła się w poniedziałek, 18 listopada i potrwa do 16 grudnia. Gry można przynosić do siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Wolności 101. Wszystkie zgromadzone w trakcie zbiórki gry zostaną wręczone w formie prezentów świątecznych.

Chorzowska Strefa Wolontariatu działa od 2013 roku, zrzeszając osoby w każdym wieku, choć jej trzon stanowią seniorzy. Poza organizowaniem zbiórek charytatywnych, wolontariusze regularnie odwiedzają pacjentów szpitali i pensjonariuszy domów opieki, angażują się w organizację akcji dobroczynnych i dbają o miejską zieleń.