Aktualności

Uroczysta gala programu Chorzów 60+ już 17 października

czwartek, 10 październik 2019 11:18

Podczas dorocznej gali programu Chorzów 60+ ogłoszeni zostaną zwycięzcy plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. Jak zawsze nie zabraknie również oprawy artystycznej, o którą tym razem zadbają Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Zug oraz… Miuosh! 

Program Chorzów 60+ wystartował w listopadzie 2013 roku. W ciągu sześciu lat istnienia do programu przystąpiło przeszło 12 tysięcy osób, czyli niemal połowa wszystkich chorzowian po 60. roku życia. W programie bierze udział już ponad 200 partnerów: hoteli, ośrodków wypoczynkowych, punktów gastronomicznych, sklepów czy prywatnych zakładów medycznych. I to nie tylko Chorzowa – partnerami programu są także instytucje i przedsiębiorstwa z całej Polski, a uprawniająca do zniżek karta honorowana jest na mocy obustronnego porozumienia także w Nowym Sączu.

– Za sprawą tych rozwiązań seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym – mówi Magdalena Sekuła, dyrektor wydziału ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Program ten jest tak skuteczny, że stał się inspiracją dla wielu samorządów w całym kraju. 

Ważnym elementem programu Chorzów 60+ są coroczne gale, podczas których ogłaszani są nowi partnerzy oraz laureaci plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. A to nie wszystko, bo każdą galę wieńczy też występ artystyczny. W tym roku podczas tego wydarzenia zainaugurowany zostanie cykl koncertów „Na klachy z...”, którego pierwszym gościem będzie Miłosz Borycki, czyli Miuosh - znany raper, muzyk i producent muzyczny. W programie rozmowy na różne tematy przeplatane muzyką. Koncert poprowadzi Joanna Kściuczyk-Jędrusik, a akompaniować będzie Ewa Zug. Bilety w cenie 20 zł (z kartą programu Chorzów 60+) zarezerwować można pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerami  32 349 78 84/65/63. 

Po koncercie zapraszamy również na opcjonalne After Party do Drewnianego Bociana (płatne dodatkowo 30 zł/rezerwacja telefoniczna: 32 241 41 33). 

Gala programu Chorzów 60+ odbędzie się w czwartek, 17 października, o godzinie 17.15 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3.