Aktualności

Ruszają plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”

piątek, 06 wrzesień 2019 11:19

Plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” wystartują 9 września. Od poniedziałku będzie można zgłaszać kandydatów.  

Plebiscyt "Aktywny 60+" ma za zadanie wskazać i uhonorować najbardziej zasłużonego dla miasta seniora, którego postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich pokoleń. Kandydat idealny jest liderem społeczności lokalnej, bezinteresownie angażuje się w pomoc innym i aktywnie działa na rzecz krzewienia kultury, sztuki i historii regionu. Aktualnie rozpoczyna się pierwszy etap, podczas którego do 19 września można zgłaszać pretendentów do tytułu „Aktywny 60+”.

 

Z kolei w plebiscycie "Firma Przyjazna Seniorom" wyłoniona zostanie instytucja lub przedsiębiorstwo cieszące się największym uznaniem wśród chorzowian. Mieszkańcy mogą głosować na firmy i instytucje miejskie w ośmiu kategoriach, m.in. gastronomia, usługi, kultura i edukacja.

 

W drugim etapie wyłonieni zostaną laureaci plebiscytów cieszący się największym uznaniem wśród chorzowian. By oddać głos wystarczy od 23 września do 14 października wypełnić kartę do głosowania i wrzucić ją do specjalnej urny w wyznaczonych miejscach:
- Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Wolności 101,
- Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6,
- Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59,
- Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3,
- Centrum Informacji Seniora, ul. Strzelców Bytomskich 11,
- Urząd Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, pok. 218,
- Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu, Rynek 1A,
oraz przy pomocy urny mobilnej podczas wydarzeń organizowanych przez Miasto Chorzów.

 

- Od programu „Chorzów 60+” zaczęły się wszystkie inne programy aktywizujące mieszkańców, a plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” są jego ważną częścią – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

 

Wyniki plebiscytów poznamy podczas uroczystej gali programu "Chorzów 60+".

 

Regulamin "Aktywny 60+": https://bit.ly/2klREHr

Karta zgłoszenia "Aktywny 60+": https://bit.ly/2jYJOTE

Regulamin "Firma Przyjazna Seniorom": https://bit.ly/2m2mhC3