Aktualności

Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha wznowią działalność 4 września

środa, 28 sierpień 2019 12:51

Międzypokoleniową potańcówką na chorzowskim rynku rozpoczną się nowe semestry zajęć w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz w Klubie Malucha. 

Dla seniorów: joga, gimnastyka z elementami rehabilitacji, taniec, aerobik w wodzie, zajęcia wokalne, fotograficzne, artystyczne i języki: angielski, niemiecki, włoski i hiszpański. Dla dzieci: zajęcia integracyjne, aktorsko-taneczne, plastyczne, artystyczne i wokalno-instrumentalne. To tylko część oferty proponowanej mieszkańcom Chorzowa w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Klubu Malucha. 

– Po wakacyjnej przerwie wracamy do działania z nową energią – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Zapisy na wszystkie zajęcia są stale otwarte, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć.

Oficjalne rozpoczęcie nowych semestrów odbędzie się w środę, 4 września, o godzinie 16.00 na rynku w Chorzowie. Główną atrakcją będzie międzypokoleniowa potańcówka w rytmie największych letnich przebojów - wstęp wolny dla wszystkich. Chorzowianie mogą dodatkowo do 3 września odebrać w pokoju 218 w Urzędzie Miasta w Chorzowie bezpłatne talony na słodką przekąskę i napój. Podczas rozpoczęcia będzie można odebrać plany zajęć. 

Zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora rozpoczną się blokami tematycznymi od poniedziałku, 9 września, natomiast w Klubie Malucha regularny semestr wystartuje 16 września. Szczegółowe harmonogramy dostępne są na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej www.centrum.chorzow.eu oraz w Centrum Informacji Senioralnej przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed wybranymi zajęciami.