Aktualności

Nocny Market na rynku w Chorzowie. Co będzie można tam zjeść i kupić?

wtorek, 23 lipiec 2019 07:36

W sobotę, 27 lipca, w przestrzeni chorzowskiego rynku otworzy się Nocny Market. Od godziny 19 aż do północy będzie można tam kupić unikatowe przedmioty i spróbować wyjątkowych potraw i napojów. 

Industrialna biżuteria od Fanny & Franz, ubrania Fama Art, grafiki i rysunki Anny Strutyńskiej, piwa z browarów rzemieślniczych – to tylko część tego, co będzie dostępnego podczas pierwszego Nocnego Marketu w Chorzowie. 

– Dawniej miejskie rynki były miejscem handlu. Postanowiliśmy przekonać się, czy nasz nowy rynek będzie odpowiednią przestrzenią dla organizowanego od czasu do czasu targu z jedynymi w swoim rodzaju towarami – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. –  Zadbaliśmy o to, by oferta była różnorodna i interesująca, planujemy też kilka niespodzianek.

W trakcie Nocnego Marketu otwarte będą również wszystkie rynkowe lokale: restobar ChoCho, księgarnio-kawiarnia Dopełniacz i sklep Gryfnie. Najemcy także zapowiadają dodatkowe atrakcje. 

- Do udziału w tym wydarzeniu podwójnie namawiamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji podziwiać chorzowskiego rynku w czasie, kiedy prezentuje się najpiękniej – późnym wieczorem i nocą – opowiada Sekuła. - Rozświetlony światłami fontanny i neonów naprawdę zachwyca. 

Pierwszy Nocny Market rozpocznie się na rynku w Chorzowie w sobotę, 27 lipca, o godzinie 19.00 i potrwa do 24. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie Nowy Rynek Chorzów na Facebooku.