Aktualności

Wakacje na 100 nogach. Twórcza zabawa dla całej rodziny

poniedziałek, 15 lipiec 2019 09:18

Będą warsztaty, animacje i zabawy nawiązujące do różnych regionów Polski. Przez całe wakacje, w każdy czwartek, Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy w różnych zakątkach Chorzowa.

Poznać cały kraj nie ruszając się z Chorzowa? Brzmi nieprawdopodobnie, ale to możliwe. Dzięki serii cyklicznych wydarzeń pn. „Wakacje na 100 nogach” Centrum Integracji Międzypokoleniowej chce przybliżyć dzieciom zwyczaje, stroje i muzykę charakterystyczne między innymi dla Podhala, Pomorza, Mazur czy Górnego Śląska. 

– Każde spotkanie w ramach „Wakacje na 100 nogach” będzie poświęcone innemu regionowi. I tak na przykład w Małopolsce będziemy tworzyć smoka wawelskiego z materiałów ekologicznych, a w Wielkopolsce przygotujemy pieczątki z pyr, czyli kartofli – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Motywem przewodnim akcji jest stonoga, której segmenty będziemy wspólnie wykonywać podczas kolejnych odsłon. Każda jej część ma nawiązywać do omawianego podczas danego spotkania miejsca.

Podczas gdy dzieci będą poznawać Polskę, dorośli również nie powinni się nudzić. Zadbano bowiem o warsztaty dla nich – będzie można nauczyć się między innymi ozdabiania przedmiotów techniką decupage, wykonywania wianków z żywych kwiatów czy tworzenia obrazów na porcelanie i szkle. 

„Wakacje na 100 nogach” to akcja cykliczna, która odbywać się będzie aż do końca sierpnia we wszystkie czwartki, począwszy od 18.07, w godzinach 16.00-19.00. Każda odsłona wydarzenia organizowana będzie w innym miejscu Chorzowa – okazja do wspólnej, kreatywnej i rozwijającej zabawy będzie między innymi w Parku Róż, na Górze Redena czy na Nowym Rynku. Kompletny harmonogram prezentuje się następująco:

18.07 – plac zabaw na Górze Redena
25.07 – boisko przy ul. Brzozowej
1.08 – boisko orlik przy ul. Rębaczy
8.08 – Park Róż
22.08 – boisko przy ul. Młodzieżowej
29.08 – Rynek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatne, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane.