Wydrukuj tę stronę

Siostry Wajs & Stonoga od teraz jeszcze bliżej Chorzowa

wtorek, 21 maj 2019 07:47

Znany z takich hitów jak „Kolorowa Stonoga”, „Stwory Potwory” czy „Łeo Afrikana” zespół Siostry Wajs & Stonoga będzie teraz jeszcze bliżej i częściej współpracował z Miastem Chorzów, między innymi podczas organizacji wydarzeń i koncertów dla dzieci. 

Wielkimi krokami zbliża się premiera „Uśmiechniętych dźwięków”, czyli drugiej płyty w artystycznym dorobku Sióstr Wajs & Stonogi. Z tej okazji 25 maja w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się niepowtarzalny interaktywny koncert dla dzieci. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chorzów. 

Będzie to początek szerszej współpracy Miasta z artystkami. 

– Siostry Wajs & Stonoga będą aktywnie uczestniczyć w planowanych przez nas na lato wydarzeniach i imprezach dla dzieci, w tym także tych związanych z otwarciem nowego rynku w Chorzowie – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Siostry Wajs & Stonoga to pochodzący ze śląska zespół muzyczny wykonujący piosenki dla dzieci, którego założycielkami są Agnieszka i Patrycja Wajs. Zespół powstał w 2014 roku, w jego skład oprócz sióstr Wajs wchodzi zespół taneczny i chór dziecięcy.  Pierwsza płyta – „Siostry Wajs & Stonoga” - była prenominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii debiut roku.