Aktualności

Nocne zwiedzanie chorzowskiego Urzędu Miasta już 17 maja

poniedziałek, 06 maj 2019 10:29

W piątek, 17 maja będzie można poznać historię zabytkowego gmachu oraz zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki magistratu. Ale to nie wszystko, bo tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Muzyczny Chorzów”, obfitować będzie również w dodatkowe atrakcje.

Każdego roku nocne zwiedzanie Urzędu przyciąga średnio aż 400 uczestników. I nic dziwnego – to wyjątkowa okazja, by zgłębić bogatą i interesującą przeszłość tego budynku, a także poznać miejsca, których normalnie zobaczyć nie można.

 

– W tym roku nocne zwiedzenie odbywa się pod hasłem „Muzyczny Chorzów” – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Nie zdradzę zbyt dużo, bo być to niespodzianka dla uczestników, ale program poświęcony będzie muzykom związanym z Chorzowem, takim jak między innymi Riedel, Wichary, Schygulla czy Waxman.

 

Samo zwiedzanie to jednak tylko wisienka na torcie. Organizatorzy przygotowali bowiem wiele atrakcji towarzyszących. Pojawi się strefa animacji i konkursów dla najmłodszych. Nie zabraknie prezentacji muzycznych, muzyki na żywo w wykonaniu chorzowskich zespołów oraz pokazu filmu w kinie plenerowym (początek seansu o godz. 20.30). Co więcej, to właśnie podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowana zostanie oferta przedsiębiorców, którzy od 14 czerwca br. będą funkcjonowali w przestrzeni odnowionego rynku.

 

Nocne zwiedzanie odbędzie się w piątek, 17 maja, w godzinach 16:00-22:00. Zapisy przyjmowane są mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Przewidujemy 16 grup po max. 25 osób. Osoby zapisywane są na konkretne godziny, wejścia co 20 minut. Początek zapisów - 6 maja. Grupy zorganizowane (szkoły) mogą zwiedzać, po uprzednim zgłoszeniu, w godzinach 11.00-14.00.

 

Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem tutaj -> REGULAMIN NOCNEGO ZWIEDZANIA i REGULAMIN NOCNEGO ZWIEDZANIA - UL. JAGIELLOŃSKA

Udział w atrakcjach (bez zwiedzania) nie wymaga zapisów.

Wstęp wolny.