Aktualności

Chorzowski Jarmark Wiosenny, czyli Chorzów pełen wrażeń

poniedziałek, 25 marzec 2019 14:32

Wystawcy z całej Polski, występy artystyczne, pokazy kulinarne i warsztaty wielkanocne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych podczas Chorzowskiego Jarmarku Wiosennego, który rozpocznie się 5 kwietnia. 

Będą: wielkanocne ozdoby, regionalne specjały, naturalne kosmetyki i wyroby rękodzielnicze. Stroiki, wianki, kwiaty, koszyczki, drewniane zabawki, aromatyczne herbaty, egzotyczne kawy, świeże wędliny, tradycyjne wypieki. To wszystko – i wiele więcej – zapełni kramy wystawców, którzy do Chorzowa przyjadą z różnych zakątków kraju. 

A to nie koniec, bo Jarmarkowi towarzyszyć będą między innymi koncerty, pokazy kulinarne połączone z poczęstunkiem i artystyczne warsztaty nie tylko dla dzieci. Nie zabraknie również karuzeli wiedeńskiej, z której skorzystać będzie można bezpłatnie, spektakli autorstwa Teatru Trip, Teatru HoM i Artystycznej Akademii Seniora, występów grup artystycznych działających 
w Chorzowskim Centrum Kultury oraz Klubie Malucha.

– Program Chorzowskiego Jarmarku Wiosennego będzie bardzo bogaty – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Do współpracy udało nam się namówić takie zespoły, jak Fresco, Altra Volta czy Rube Świnÿe oraz znanego z programu „Masterchef” Damiana Sobka.

W programie znalazł się jeszcze inny ciekawy punkt. W sobotę, o godzinie 17:00, rozpocznie się licytacja wielkanocnych pisanek, pomalowanych przez przedstawicieli świata polityki, mediów 
i kultury.

– Do wylicytowania będzie około dwudziestu jedynych w swoim rodzaju pisanek – mówi Sekuła. - Cały dochód z aukcji przekażemy na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z Chorzowa. Tym bardziej więc zachęcamy wszystkich do udziału.

Malowanie pisanek na cele charytatywne, którego podejmą się między innymi: Bogdan Kalus, Nina Nocoń, Damian Sobek, zespół Long&Junior czy prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, odbędzie się tuż przed pierwszym dniem Jarmarku, w czwartek, 4 kwietnia, o godzinie 12:00 w Galerii MM. 
W tym samym czasie wszyscy chętni będą mogli przyłączyć się do wspólnego zdobienia wielkiej pisanki, która stanie na skwerze przy Chorzowskim Centrum Kultury. Wcześniej, bo 31 marca, takie same pisanki trafią też do czterech parafii: Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, św. Franciszka z Asyżu, św. Józefa oraz św. Antoniego, gdzie chorzowianie będą mogli wspólnie je ozdobić.

Chorzowski Jarmark Wiosenny organizowany jest w dniach 5–7 kwietnia w Parku Hutników.

Partnerami wydarzenia są: Radio Piekary, Chorzowskie Centrum Kultury, Centrum Okulistyczne Weiss Klinik, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej.