Aktualności

Wspomóż najstarszych! Przyłącz się do zbiórki artykułów higienicznych 

wtorek, 05 marzec 2019 11:26

Chorzowska Strefa Wolontariatu ponownie organizuje zbiórkę artykułów higienicznych dla potrzebujących. Dary trafią do pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej „Nadzieja”, „Republika”, Domu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Potrzebne są przede wszystkim: pampersy dla osób dorosłych, chusteczki nawilżające, mydła, szampony i kremy antyalergiczne, podkłady na łóżka, żyletki jednorazowe oraz podpaski higieniczne. 

– Jak zawsze liczymy na szczodrość Chorzowian, którzy nigdy nas jeszcze nie zawiedli – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Przekazując artykuły higieniczne na organizowaną przez Chorzowską Strefę Wolontariatu zbiórkę można przyczynić się do poprawy komfortu najstarszych mieszkańców, przebywających w domach pomocy społecznej i szpitalu. 

Wszystkie dary od mieszkańców przekazane zostaną pensjonariuszom Domów Pomocy Społecznej „Nadzieja”, „Republika”, Domu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz pacjentów oddziału geriatrycznego Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.  

Zbiórka rozpoczęła się 4 marca i potrwa do 5 kwietnia. Artykuły można dostarczyć od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17 do siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej, mieszczącej się przy ul. Wolności 101 w Chorzowie.