Aktualności

Dowiedz się, jak podróżować ekstremalnie. Startuje „Chorzów. Miasto Mężczyzn”

wtorek, 19 luty 2019 12:41

Jak tanio dostać się nawet do najdalszych zakątków Europy? Jak wymigać się od więzienia w Rosji? O tym i wielu innych niezwykłych przygodach będzie można posłuchać podczas pierwszego spotkania organizowanego w ramach programu „Chorzów. Miasto Mężczyzn”. 

Inauguracja „Miasta Mężczyzn” zapowiada się interesująco i… ekstremalnie! Na początek zaplanowano bowiem spotkanie z podróżnikiem.

– Program „Chorzów. Miasto Kobiet” zdążył się już rozkręcić na dobre. Najwyższa pora, by i „Miasto Mężczyzn” nabrało rozpędu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Na początek proponujemy fascynującą opowieść o ekscytującej, samotnej wyprawie w nieznane. Nie zabraknie konkretnych rad i wskazówek dotyczących samodzielnego planowania takiej przygody.

Spotkanie poprowadzi Waldek Malina, który pasję do podróżowania odkrył w dniu swoich czterdziestych urodzin. Od tej pory zwiedza świat na rowerze, za cel obierając sobie najczęściej kraje, które rzadko można znaleźć w katalogach biur podróży. Był już między innymi w Republice Inguszetii, Osetii, Czeczenii i Dagestanie. 

Pierwsza odsłona programu „Chorzów. Miasto Mężczyzn” odbędzie się w środę, 27 lutego, w znajdującej się w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 Mediatece, w godzinach 18:00-19:30. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona -  chęć udziału można zgłaszać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 32 416 52 15.

„Chorzów. Miasto Mężczyzn” to część nowej oferty realizowanej pod szyldem „Szyjemy na miarę”, skierowanej dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 59 lat.