Aktualności

Seniorzy z Chorzowa nie będą mieli czasu na nudę. Jeszcze więcej zajęć w jeszcze atrakcyjniejszej formule

środa, 30 styczeń 2019 14:19

Nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora rozpocznie się już 25 lutego. Obok dotychczasowych zajęć pojawi się też sporo nowości. 

W 2019 roku ciekawym zmianom ulegnie formuła działania Chorzowskiej Akademii Seniora. Raz w miesiącu, przez tydzień, zamiast standardowych zajęć, odbywać się będą bloki tematyczne, poświęcone takim zagadnieniom jak na przykład ekologia, bezpieczeństwo, zdrowe odżywianie, ale też podróże. W ramach każdego z nich zaplanowano spotkania ze specjalistami, wykłady i zróżnicowane warsztaty. W harmonogramie CHAS nie zabraknie również nowych zajęć, jak na przykład „Nowoczesne rękodzieło” czy „Smartfon dla odważnych”, które uzupełnią dotychczasową, regularną ofertę. 

– Oczywiście nie rezygnujemy z żadnych zajęć, które do tej pory cieszyły się zainteresowaniem – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – W dalszym ciągu będziemy kontynuować kursy jogi, tańca czy języków obcych.

Te same zmiany obejmą też Dzielnicowe Akademie Seniora, gdzie również realizowane będą wybrane bloki tematyczne. 

– Dzięki wszystkim tym nowościom w nadchodzącym semestrze zaprezentujemy jeszcze bardziej atrakcyjny i zróżnicowany działania aktywizujące najstarszych mieszkańców – wyjaśnia Sekuła.

Chorzowska Akademia Seniora wraz ze wszystkimi swoimi filiami – działającymi w Chorzowie Starym, Chorzowie Batorym oraz na Klimzowcu – wznowi działalność w poniedziałek, 25 lutego. Pierwszy blok tematyczny rozpocznie się 25 marca. 

Chorzowska Akademia Seniora to projekt Urzędu Miasta w Chorzowie, którego celem jest aktywizacja osób po 50. roku życia między innymi poprzez organizowanie bezpłatnych zajęć i warsztatów. 

PLANY ZAJĘĆ DOSTĘPNE SĄ W ZAKŁADCE CHORZOWSKA AKADEMIA SENIORA