Aktualności

Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn. Czyli program szyty na miarę

czwartek, 17 styczeń 2019 10:57

Czego chcą mężczyźni? Czego oczekują kobiety? Jak chcą spędzać czas, bawić się, uczyć i rozwijać? My znamy odpowiedź i dlatego przygotowaliśmy wyjątkowy, „uszyty na miarę”, program dla obu płci.

 

„Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn” to program, który z przymrużeniem oka tratuje debatę na temat równości płci i proponuje aktywne, twórcze i ciekawe spędzanie czasu na bazie planu, odpowiadającego potrzebom zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

– Chcemy zaproponować interesującą ofertę dla osób w przedziale wiekowym od 18 do 59 lat, dla których do tej pory organizowano niewiele wydarzeń czy spotkań –wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – To może wydawać się zaskakujące, ale to właśnie ta grupa zdiagnozowana została jako najmniej aktywni uczestnicy kultury. W szczególności dotyczy to mężczyzn.

„Szyjemy na miarę” to warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, treningi sportowe czy taneczne, ale też turnieje gier komputerowych i pokazy filmów. I tak na przykład jednego dnia panie będą mogły wysłuchać dobrych rad kosmetyczki, by tydzień później spróbować swoich sił w brazylijskim jiu-jitsu. Tymczasem panowie staną przed szansą, by zwiedzić nietypowy salon samochodowy pełen motoryzacyjnych nowości, wziąć udział w premierze filmu „Niebieskie Chachary”, jak również porozmawiać o stylizacji włosów czy brody z fachowcem.

– Program jest bardzo zróżnicowany, w jego realizację włączyło się naprawdę bardzo wiele instytucji – mówi Sekuła.

„Chorzów Miasto Kobiet” wystartuje już w czwartek, 17 stycznia, o godzinie 17:00 w Drzazga Clinic przy ul. Racławickiej 20a. Wśród tematów pierwszego spotkania będzie między innymi medycyna estetyczna i warsztaty tworzenia mandali. „Chorzów Miast Mężczyzn” rozpocznie się nieco później, bo 27 lutego. Wówczas, o godzinie 18:00, w Kinie Grajfka odbędzie się spotkanie z podróżnikiem pokazujące, jak można zwiedzać świat z dużą dawką adrenaliny.

Pełny harmonogram programu „Szyjemy na miarę” dostępny jest TUTAJ. Udział we wszystkich warsztatach dla uczestników jest bezpłatny, w związku z ograniczoną liczebnością grup, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Zgłaszać można się mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 32 416 5215.