Aktualności

W Chorzowie jak na Broadwayu. Potańcówka dla seniorów z koncertem na żywo

środa, 16 styczeń 2019 13:58

W rytmie musicalowych przebojów i z przepychem godnym największych nowojorskich teatrów. Tak zapowiada się pierwsza w tym roku potańcówka dla seniorów organizowana przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Seniorzy z Chorzowa uwielbiają aktywnie spędzać czas. Uczą się języków obcych, ćwiczą jogę, doskonalą swoje umiejętności obsługi komputera. A po godzinach – oddają się zabawie, i to z werwą, której pozazdrościć mogliby im nastolatkowie. Okazją, by się wyszaleć, są organizowane co miesiąc przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej potańcówki. 

–  Tym razem motywem przewodnim będzie klimat nowojorskiego Broadwayu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Zadbaliśmy o odpowiedni wystrój i muzykę. Mamy nadzieję, że jak zwykle uczestnicy nie zawiodą i przygotują odpowiednie stroje. Tym razem zachęcamy, by były inspirowane musicalami.

Główną atrakcją wieczoru będzie występ Latających Talerzy, jednego z najlepszych zespołów coverowych w Polsce. Istniejąca na scenie już od niemal 20 lat grupa słynie z pozytywnej energii i świetnego kontaktu z publicznością. W trakcie imprezy zaprezentowany będzie również harmonogram letniego semestru Chorzowskiej Akademii Seniora. 

Potańcówka w stylu Broadway odbędzie się w sobotę, 26 stycznia w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Start przewidziano na godzinę 17:00. Udział jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 416 5215 lub osobiście w Urzędzie Miasta w pokoju 218. Liczba miejsc ograniczona.