Aktualności

Chorzowska Kapela Dobrych Uczynków nadal gra dla zdolnej młodzieży

wtorek, 08 styczeń 2019 08:40

Jak obiecali, tak robią. Członkowie Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka w dalszym ciągu zbierają pieniądze na rzecz utalentowanej młodzieży. 

Chorzowska Kapela Dobrych Uczynków, czyli niezwykły zespół wokalny, złożony ze znanych i lubianych przedstawicielek i przedstawicieli świata kultury, sportu czy polityki, na scenie zadebiutowała w grudniu, podczas charytatywnego koncertu kolęd i pastorałek „Calendae”. W trakcie występu organizowana była zbiórka, z której dochód ma być w całości przeznaczony na stypendia artystyczne dla niezamożnej chorzowskiej młodzieży. Członkowie Kapeli już wtedy zapowiadali, że to dopiero początek ich działań. 

– Bezpośrednio po koncercie wszystkie osoby zaangażowane w działalność Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków zgodziły się wpłacić pewną sumę na rzecz naszego funduszu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Dzięki temu gestowi i pieniądzom zgromadzonym podczas zbiórki mamy już środki, by ufundować kilka stypendiów. Ale wcale nie zamierzamy na tym poprzestać.

W styczniu organizowane będą kolejne kwesty, dzięki którym sfinansowane mają być kolejne stypendia artystyczne. Odbędą się one w Chorzowskim Centrum Kultury w trakcie koncertu amerykańskich piosenek świątecznych „Let it snow” (14.01), benefisu 25-lecia pracy artystycznej Mirosława Jędrowskiego (19.01) oraz spektaklu muzycznego pt. „Jak nie my, to kto?” (24.01). Cegiełki sprzedawać będzie Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka. 

Lista stypendiów wraz z ich beneficjentami zostanie ogłoszona pod koniec stycznia w trakcie konferencji prasowej.