Aktualności

Zajęcia „Weź radio na warsztat” wracają po świątecznej przerwie. Będzie jeszcze ciekawiej!

piątek, 04 styczeń 2019 19:45

W profesjonalnym studiu lektorskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez zawodowców i pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Tak od stycznia prowadzone będą zajęcia „Weź radio na warsztat”.

„Weź radio na warsztat” to zajęcia edukacyjne, skierowane do wszystkich chorzowian. W ramach prowadzonego od października ubiegłego roku kursu uczestnicy mogli między innymi poprawić umiejętność prawidłowego wysławiania się, nauczyć się konstruowania rozmaitych form dziennikarskich i obsługi współczesnych sprzętów multimedialnych czy zapoznać się z tajnikami tajniki pracy w rozgłośni radiowej.

Teraz, po kilkutygodniowej przerwie związanej ze świętami Bożego Narodzenia, „Weź radio na warsztat” powraca. I to w jeszcze bardziej atrakcyjnej formule.

– W okresie okołoświątecznym udało się sfinalizować prace związane z budową profesjonalnego studia lektorskiego w Chorzowskim Centrum Kultury – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – To właśnie w tym miejscu od stycznia prowadzone będą zajęcia „Weź radio na warsztat”, co daje nam dużo większe możliwości niż dotychczas. Przede wszystkim uczestnicy wreszcie zaczną nagrywać własne audycje.

Zajęcia organizowane będą w każdy poniedziałek, począwszy od 7 stycznia, w godzinach 19-21 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Udział jest bezpłatny, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

– Jeśli ktoś chciałby jeszcze do nas dołączyć, to serdecznie zapraszamy – mówi Sekuła. – Teraz jest na to najlepszy moment, bo ruszamy z nowymi blokami tematycznymi, poświęconymi między innymi prawidłowej emisji głosu czy technicznej obsłudze sprzętu radiowego.

„Weź radio na warsztat” to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta w Chorzowie, Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. K. K. Baczyńskiego w Chorzowie.