Aktualności

Miejskie Spotkania Medyczne: kiedy powinno się trafić do reumatologa?

środa, 14 listopad 2018 08:23

O wybranych problemach diagnozowania i leczenia chorób reumatycznych opowie podczas nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych lek. med. Jolanta Zarębska z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Choroby reumatyczne, najczęściej atakujące stawy, ale bywa, że i narządy wewnętrzne, mogą prowadzić do postępującej niepełnosprawności, a nawet do śmierci. Dlatego tak ważne jest ich wczesne rozpoznanie i leczenie. 

– Siódma, ostatnia w tym roku, edycja Miejskich Spotkań Medycznych poświęcona będzie chorobom reumatycznym, które mogą być bardzo groźne dla zdrowia – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Z tego powodu dobrze jest wiedzieć o nich jak najwięcej, dzięki czemu ewentualne leczenie można rozpocząć możliwie szybko.

Gościem zbliżającej się odsłony Miejskich Spotkań Medycznych będzie lek. med. Jolanta Zarębska, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista reumatologii i lekarz kierujący oddziałem reumatologicznym Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Wydarzenie odbędzie się już w piątek, 16 listopada, o godzinie 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3. Wstęp wolny.