Aktualności

Chorzów. Aktywizował mieszkańców. Teraz znajdzie się na Wolności

piątek, 26 październik 2018 09:58

Po kilkunastu miesiącach obecności na ul. Floriańskiej, sprawca licznych czynów aktywizujących mieszkańców i integrujących pokolenia będzie kontynuował działalność już na Wolności. Mowa oczywiście o Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Wolności 101 – od 29 października będzie to nowy adres Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

– Po wakacjach musieliśmy opuścić dotychczasową siedzibę tymczasową przy ul. Floriańskiej 24a. Początkowo mieliśmy przenieść się na ul. Katowicką, tuż przy Centrum Przesiadkowym, niestety ze względów technicznych okazało się to niemożliwe – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Ostatecznie wybór padł na budynek przy ul. Wolności 101, który jest naprawdę przestronny i ciekawie zaaranżowany. Jesteśmy przekonani, że to świetne miejsce na naszą działalność.

Przenosiny Centrum Integracji Międzypokoleniowej oznaczają też, że zmieni się również lokalizacja zajęć organizowanych w ramach działających pod jego szyldem Chorzowskiej Akademii Seniora, Klubu Malucha czy Chorzowskiej Strefy Wolontariatu. 

– Wszystkie zajęcia, jakie przed latem odbywały się przy ul. Floriańskiej, teraz przeniesione będą do budynku przy ul. Wolności 101. Oczywiście ponadto cały czas prowadzone są zajęcia w Dzielnicowych Akademia Seniora oraz w filiach Klubu Malucha w Chorzowie Batorym i na Klimzowcu – mówi Sekuła.

Nowa siedziba CIM działać będzie już od najbliższego poniedziałku, 29 października. Pierwsze, skierowane do dzieci, zajęcia – Mali odkrywcy: Kapelusz pełen marzeń – rozpoczną się już o godzinie 9:00.