Aktualności

Choroby układu krążenia tematem nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych

środa, 24 październik 2018 07:53

Wśród najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce wymienia się choroby układu krążenia - tylko z ich powodu rocznie umiera około 200 tysięcy osób. Jakie czynniki prowadzą do ich powstawania i jak im zapobiegać? Między innymi tego dowiemy się podczas kolejnej edycji Miejskich Spotkań Medycznych. 

Choroby układu krążenia, czyli choroby sercowo-naczyniowe, odpowiadają za niemal 50 procent wszystkich zgonów do jakich dochodzi w Polce. Nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba wieńcowa czy zawał serca powodowane mogą być między innymi stresem, złą dietą, niską aktywnością fizyczną czy podwyższonym poziomem cholesterolu.

– Choroby układu krążenia to poważny problem, dlatego też zdecydowaliśmy się go poruszyć w trakcie Miejskich Spotkań Medycznych – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Jest to tym bardziej istotne, że część z przyczyn ich powstawania można wyeliminować. 

Gościem zbliżającej się wielkimi krokami odsłony Miejskich Spotkań Medycznych będzie lek. med. Robert Świderski, specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 26 października, o godzinie 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3. Wstęp wolny.