Aktualności

Seniorzy z Chorzowa znów staną do tanecznej rywalizacji 

wtorek, 23 październik 2018 16:27

Castingi, treningi i tygodnie przygotowań. To już za nami. Teraz czas na ostatni etap. Finał 4. edycji Kochom Dynsić odbędzie się już w czwartek, 25 października. 

Najpierw musieli dobrze wypaść podczas castingu. Potem, już pod okiem profesjonalisty, ćwiczyli układy i przygotowywali choreografię. Już wkrótce zobaczymy efekty ich starań. Wielkimi krokami zbliża się finał 4. edycji turnieju tanecznego Kochom Dynsić. 

 

– Kochom Dynsić to jedno z tych wydarzeń, od którego zaczynamy układanie rocznego harmonogramu imprez – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Nie tylko zrywa on ze stereotypem znudzonego seniora spędzającego całe dnie w kolejkach do lekarzy albo na oglądaniu telewizji, ale też realizuje ideę międzypokoleniowej integracji.

Do turnieju przystępują bowiem pary złożone z seniorów-amatorów oraz młodych profesjonalnych tancerzy i tancerek. Zwycięstwo to, jak podkreślają organizatorzy, kwestia drugorzędna. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie, dobra zabawa i możliwość sprawdzenia siebie. 

 

Kochom Dynsić odbędzie się w czwartek, 25 października, o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Wstęp jest bezpłatny.