Aktualności

W Chorzowie otworzy się specjalny EKO-pokój

poniedziałek, 15 październik 2018 07:50

Chorzowski posterunek policji konnej zmieni się nie do poznania. Powstanie tam wyjątkowy EKO-pokój, a jedną ze ścian ozdobi mural.

EKO-pokój to pomieszczenie, którego całe wyposażenie wykonane jest z materiałów pozyskanych z recyclingu. Ma służyć jako miejsce spotkań i warsztatów. Będzie w nim realizowana część działań związanych z tzw. EKO Patrolem, czyli program edukacyjno – profilaktycznym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Główne cele tego programu to między innymi: nabycie umiejętności bezpiecznego zachowania się w kontakcie ze zwierzętami, kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych oraz troski o przyrodę i zwierzęta.

– Dzieci już wcześniej chętnie odwiedzały posterunek konny policji w Chorzowie, ponieważ mogły tu zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wierzchowców – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Dzięki uruchomieniu EKO-pokoju, w tym miejscu będą dodatkowo odbywać się ciekawe zajęcia i warsztaty o tematyce ekologicznej.

Na otwarcie przygotowano sporo atrakcji, będą na przykład warsztaty artystyczne. Jedną ze ścian posterunku ozdobi też niezwykły mural. 

Otwarcie EKO-pokoju, a także odsłonięcie muralu, odbędzie się w piątek, 19 października, o godzinie 10:00. Posterunek konny policji w Chorzowie mieści się przy ulicy Siemianowicka 103.