Aktualności

COPA KIDS 3 – kolejna odsłona turnieju młodych mistrzów brazylijskiego jiu-jitsu

wtorek, 09 październik 2018 10:15

Wielkimi krokami zbliża się trzecia odsłona COPA KIDS – zawodów w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i młodzieży, który organizowany jest w Chorzowie. W tym roku nowością jest Turniej Młodych Wojowników. 

COPA KIDS to zawody brazylijskiego jiu-jitstu, rozgrywane w pięciu kategoriach: Dzieci I (4-6 lat w danym roku), Dzieci II (7-8 lat w danym roku), Dzieci III (9-11 lat w danym roku), Młodzicy (12-13 lat w danym roku) i Juniorzy (14-15 lat w danym roku). 

Celem wydarzenia jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju, popularyzacja BJJ w środowisku śląskim i ogólnopolskim oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu przez dzieci i młodzież.

Ponadto, wszystkie dzieci nie trenujące BJJ, a chcące spróbować swoich sił w konkurencjach z elementami sporów chwytanych mogą wziąć udział w Turnieju Młodych Wojowników. Zawodnicy będą startować w trzech różnych konkurencjach: tor przeszkód, wypychanie oraz „ogonki”. 

Turniej COPA KIDS będzie też swoistym podsumowaniem tego, co od pewnego czasu w Chorzowie dzieje się w związku z brazylijskim jiu-jitsu.

– W tym roku wspólnie z Gracie Barra Chorzów uruchomiliśmy Akademię Aktywnego Malucha oraz Akademię Aktywnego Dorosłego, w ramach których mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnych zajęć brazylijskiego jiu-jitsu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Może już niedługo Chorzów zostanie polską stolicą tego sportu, przynajmniej jeśli chodzi o jego młodzieżowe wydanie.

Trzecia edycja COPA KIDS odbędzie się w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113 w niedzielę, 14 października, w godzinach od 8:00 do 14:00. 
Zawody zostaną rozegrane według przepisów IBJJF w formule GI. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać: badania sportowo-lekarskie (lekarz sportowy) lub jednorazową zgodę lekarza na udział w zawodach BJJ, ubezpieczenie NW, pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego na start w zawodach. Zgłoszenia można przesyłać do dnia 10 października 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwę klubu oraz listę zawodników zawierającą: imię i nazwisko, datę urodzenia, wagę zawodnika w stroju, w którym walczy (w kimonie – Turniej BJJ lub stroju sportowym – Turniej Młodych Wojowników). Dzięki dofinansowaniu turnieju przez Urząd Miasta Chorzów w tym roku nie obowiązuje opłata startowa. Warunkiem udziału jest jednak dokonanie zgłoszenia zawodników w wyznaczonym terminie. 

Szczegółowe informacji udzielają: Maciej Polok tel. 793195521, Roman Herman tel. 510242701, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.