Aktualności

Wyjątkowa Gala Programu Chorzów 60+. Pierwszy jubileusz

poniedziałek, 08 październik 2018 13:04

Pięć lat temu w Chorzowie uruchomiony został program Chorzów 60+. Zbliżająca się doroczna Gala będzie zatem okazją nie tylko do prezentacji nowej oferty, ale i do podsumowania dotychczasowej działalności. 

Program Chorzów 60+ wystartował w listopadzie 2013 roku. Wystarczył miesiąc, by uprawniającą do korzystania z bogatej oferty rabatów i ofert specjalnych kartę odebrało ponad 1000 osób. Dziś, po niemal pięciu latach, beneficjentów jest już przeszło 12 tysięcy. To niemal połowa wszystkich chorzowian po 60. roku życia. 

- Program Chorzów 60+ okazał się ogromnym sukcesem, dzięki czemu stał się inspiracją dla wielu samorządów w całym kraju – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Sądzę, że za jego powodzeniem stoi fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z bardzo wieloma firmami oraz instytucjami i w konsekwencji zaprezentować seniorom bogatą, zróżnicowaną ofertę.

W programie bierze udział już ponad 200 partnerów: hoteli, ośrodków wypoczynkowych, punktów gastronomicznych, sklepów czy prywatnych zakładów medycznych. I to nie tylko Chorzowa – partnerami programu są także instytucje i przedsiębiorstwa z całej Polski, a uprawniająca do zniżek karta honorowana jest na mocy obustronnego porozumienia także w Nowym Sączu. Za sprawą tych rozwiązań seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. 

Nowi partnerzy prezentowani są podczas dorocznej Gali Programu Chorzów 60+. To właśnie wtedy do rąk beneficjentów trafiają katalogi z nową ofertą. Również podczas tego wydarzenia rozstrzygane są plebiscyty: „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. 

Tradycją tych wydarzeń jest też oprawa artystyczna. W tym roku chorzowscy seniorzy będą mogli obejrzeć zbierający znakomite recenzje spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata i z udziałem między innymi Mikołaja Roznerskiego. To przenikliwa, a jednocześnie niezwykle dowcipna opowieść o wszystkich półprawdach, niedopowiedzeniach, oszustwach i kłamstwach pojawiających się w małżeństwach. "Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem" – zauważa Malajkat. 

Wydarzeniem towarzyszącym będą Targi Senioralne, podczas których firmy i instytucje z Chorzowa oraz okolic prezentować będą swoją ofertę skierowaną do osób starszych. 

Gala Programu Chorzów 60+ odbędzie się 12 października o godzinie 17:00, w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3. Koszt biletu to 12 zł dla posiadaczy karty Programu Chorzów 60+ oraz 80 zł (balkon) i 90 zł (parter) dla pozostałych osób. Targi Senioralne rozpoczną się z kolei o godzinie 15:00 i potrwają do 17:00 – udział w nich jest bezpłatny.