Aktualności

Weź radio na warsztat! W Chorzowie ruszają zajęcia dla młodych radiowców

piątek, 05 październik 2018 10:35

Jeśli chcesz poznać tajniki pracy radiowca, nauczyć się pracować na profesjonalnym sprzęcie multimedialnym albo dowiedzieć, na czym polega rola dziennikarza i jak funkcjonują współczesne media, a przy tym jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, w Chorzowie powstaje idealne miejsce dla ciebie. 

Świat mediów zmienia się bardzo dynamicznie. Zawód dziennikarza, choć niezwykle pasjonujący, jest także wymagający. Poza solidnym warsztatem, konieczna jest też znajomość bieżących trendów, samodzielność i duża biegłość w wykorzystaniu podstawowych narzędzi pracy. Niezmiernie istotna jest też świadomość odpowiedzialności społecznej. 

Już niedługo tego wszystkiego będzie można się nauczyć na specjalnym kursie „Weź radio na warsztat”, organizowanym w Chorzowskim Centrum Kultury. 

– Sama mam za sobą kilka lat doświadczenia dziennikarskiego i wiem, jak przydaje się to w życiu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Dziennikarskie szlify dają przede wszystkim dużą wrażliwość, większą otwartość na innych i ich problemy. 

Kurs „Weź radio na warsztat” prowadzony będzie przez dziennikarzy z długoletnim stażem. Choć jego problematyka skupiona ma być przede wszystkim na radiu, nie zabraknie również tematów bardziej ogólnych. Kursanci będą mogli między innymi poprawić umiejętność prawidłowego wysławiania się, nauczyć się konstruowania rozmaitych form dziennikarskich i obsługi współczesnych sprzętów multimedialnych; poznają też tajniki pracy w rozgłośni radiowej. Nie zabraknie i zagadnień dotyczących działania współczesnych mediów – także tych internetowych. 

– Zdobyte podczas kursu umiejętności z całą pewnością przydadzą się osobom, które swojej zawodowej przyszłości nie wiążą z tradycyjnymi mediami, ale chcą działać w Internecie, być blogerami lub vlogerami, nagrywać podcasty – opowiada Sekuła. – Liczymy, że projekt „Weź radio na warsztat” będzie prawdziwą kuźnią talentów w wielu dziedzinach.

Kurs rozpocznie się w poniedziałek, 15 października i organizowany jest w nowo powstałym studiu nagraniowym. Wcześniej, bo 8 października, w Chorzowskim Centrum Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie robocze dla wszystkich zainteresowanych, podczas którego będzie można zapisać się na zajęcia. Projekt „Weź radio na warsztat” skierowany jest do uczniów chorzowskich szkół ponadpodstawowych, a udział w nim jest bezpłatny. 

„Weź radio na warsztat” to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta w Chorzowie, Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. K. K. Baczyńskiego w Chorzowie.