Aktualności

Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Medycznej w Chorzowie 

czwartek, 04 październik 2018 14:03

Gdzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie? Ile wynosi czas oczekiwania na wizytę u wybranego lekarza? Na te i inne pytania odpowiedzi chorzowianie znajdą w Centrum Informacji Medycznej, którego uroczyste otwarcie odbędzie się 12 października.  

W Centrum Informacji Medycznej będzie można uzyskać kompleksowe dane między innymi o zakresie usług medycznych świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie województwa śląskiego czy lokalizacji podmiotów leczniczych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych działających w Chorzowie i innych miastach Śląska. 

– Chcemy, by dostęp do informacji związanych ze zdrowiem, na przykład na temat prowadzonych w Chorzowie programów profilaktycznych, był łatwy i przystępny – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Wierzymy, że takie miejsce jak CIMed jest potrzebne i że jego działanie przyczyni się również do zmniejszenia kolejek w przychodniach czy poradniach. 

W Centrum Informacji Medycznej dostępne mają być też wiadomości dotyczące terminów wizyt u lekarzy specjalistów, dzięki czemu nie trzeba będzie ich pozyskiwać na przykład z punktów rejestracyjnych poszczególnych placówek medycznych, rozsianych po całym mieście. 

12 października, w godzinach 10:00-15:00, odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Informacji Medycznej. W trakcie tego wydarzenia odwiedzający będą mieli możliwość między innymi skorzystania z bezpłatnych masaży leczniczych oraz badań: wzroku, ciśnienia czy skóry głowy, jak również wzięcia udziału w konsultacjach fizjoterapeutycznych i wyrobienia sobie karty EKUZ. W planie jest także zwiedzanie budynku poradni specjalistycznych Zespołu Szpitali Miejskich, który w ostatnim czasie przeszedł gruntownym remont oraz Pawilonu I. 

Centrum Informacji Medycznej mieści się na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, przy ul. Strzelców Bytomskich 11, w tym samym budynku, w którym swoją siedzibę ma Centrum Informacji Senioralnej.