Aktualności

8 października zmieniamy siedzibę!

niedziela, 30 wrzesień 2018 19:57

Bliżej, bardziej komfortowo, z większą ilością przestrzeni -  Centrum Integracji Międzypokoleniowej przenosi się z ulicy Floriańskiej na ulicę Katowicką. Tam działać będzie także Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha.

- Po bardzo intensywnych wakacjach wracamy do stałych, bezpłatnych zajęć dla seniorów oraz rodziców z dziećmi, którzy aktywnie chcą spędzać czas - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. -  Już nie możemy się doczekać spotkania ze stałymi słuchaczami akademii seniora i Klubu Malucha. Tym bardziej, że rozpoczniemy zajęcia już w nowej siedzibie. 

Przenosiny powinny zakończyć się 8 października. Do tego czasu wszystkie zajęcia, które do tej pory odbywały się przy ul. Floriańskiej, przeniesione zostały na Klimzowiec, do parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej 1.
W zmodernizowanym budynku, który znajduje się przy ul. Katowickiej 74 - 76, seniorzy będą mieć swoje sale, dzieciaki - swoje. 

- Będziemy dostosowywać te pomieszczenia do potrzeb seniorów i rodziców z małymi dziećmi. Chcieliśmy także ułatwić możliwość dojazdu z każdego zakątka miasta. Nowa siedziba znajduje się tuż przy nowoczesnym centrum przesiadkowym w rynku. Na pewno poprawi to komfort korzystania z naszej oferty - dodaje Magdalena Sekuła.