Aktualności

Odblaskowy pokaz mody w Sztygarce

środa, 26 wrzesień 2018 14:17

Klimatyczne wnętrza chorzowskiej „Sztygarki” już niebawem staną się tłem niezwykłego pokazu mody. Na wybiegu modele i modelki zaprezentują bowiem… odblaski. 

Pokaz mody będzie podsumowaniem konkursu „Nie bój się błyszczeć”, w którym studentom Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach rzucono wyzwanie zaprojektowania odzieży lub elementu garderoby z wykorzystaniem odblasków. Chodziło o to, by walory związane z bezpieczeństwem połączyć z estetycznymi. 

- Odblaski to coś, co w niektórych sytuacjach może uratować życie. Wiele osób jednak ich unika, bo kojarzą się z czym tandetnym i nieatrakcyjnym – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - W konkursie chodziło więc o to, by niejako stworzyć odblaski na nowo: zachować funkcję, ale uatrakcyjnić je, a tym samym spopularyzować.

Odblaski, jako nowy krzyk mody, zaprezentowane zostaną na wybiegu, który powstanie na terenie kompleksu „Sztygarka” w Chorzowie. To właśnie tam zwycięskie projekty studentów ASP zostaną po raz pierwszy przedstawione szerokiej publiczności. 

- To będzie naprawdę wyjątkowy pokaz mody, przygotowaliśmy kilka interesujących niespodzianek. Warto się wybrać choćby po to, żeby obejrzeć nagrodzone prace – zachęca Sekuła.

Pokaz mody odbędzie się już w piątek, 5 października. Początek zaplanowano na godzinę 18:00.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 416 5231 (wew. 306, 149) lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs „Nie bój się błyszeć” został zorganizowany przez Chorzowską Koalicję na Rzecz Bezpieczeństwa.