Aktualności

Miejskie Spotkania Medyczne wracają po wakacyjnej przerwie. Tematem będą najczęstsze problemy wieku niemowlęcego 

czwartek, 20 wrzesień 2018 11:37

Kolki, bolesne ząbkowania, sucha skóra czy zapalenie uszu to tylko kilka z najpowszechniejszych dolegliwości, które spędzają sen z powiek wielu rodzicom. O tym, jak sobie z nimi radzić, opowie podczas Miejskich Spotkań Medycznych dr n.med. Regina Ulfig-Maślanka, ordynator Oddziału Niemowlęcego i Patologii Noworodka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

W okresie niemowlęcym dziecko narażone jest na liczne dolegliwości i choroby. Większość z nich nie stanowi poważnego zagrożenia, oczywiście pod warunkiem, że nie zostaną zignorowane lub zlekceważone. Dlatego warto znać ich objawy i symptomy. 

- Wiedza o tym, jak skutecznie radzić sobie z rozmaitymi problemami wieku niewolącego to absolutna podstawa, która pozwala dbać o prawidłowy rozwój naszej pociechy. Stąd pomysł na taki temat nadchodzących Miejskich Spotkań Medycznych – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Najnowsza odsłona Miejskich Spotkań Medycznych odbędzie się w piątek, 28 września, o godzinie 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane.