Aktualności

Rusza bezpłatne poradnictwo psychologiczne dla mieszkańców Chorzowa

piątek, 14 wrzesień 2018 13:33

Już 17 września wystartuje bezpłatne poradnictwo psychologiczne dla mieszkańców Chorzowa, realizowane w ramach Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Chorzowie na lata 2014-2018. 

Bezpłatne poradnictwo psychologiczne oferować będzie usługi z w formie spotkań indywidualnych i dyżurów telefonicznych. Te pierwsze świadczone będą dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i środę, w godzinach od 15 do 18, te drugie zaś – w każdy poniedziałek, w godzinach od 10 do 18. Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia i są mieszkańcami Chorzowa. Świadczenia będą realizowane w okresie od 17 września do 19 grudnia 2018 roku. 

– To kolejne już działanie Miasta Chorzów w zakresie zdrowia psychicznego – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Dążymy do sytuacji, w której potrzebujący pomocy, będą mogli ją otrzymać. 

Oficjalne rozpoczęcie działalności poradnictwa odbędzie się w poniedziałek, 17 września, w Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej 1 o godzinie 16:00. W programie znalazły się m.in.: omówienie zakresu poradnictwa przez psychologa oraz warsztaty artystyczne dla dorosłych, polegające na stworzeniu dedykowanych toreb. 

Kontakt z poradnictwem: tel. 728-945-387