Aktualności

Kasia Kowalska i Mateusz Ziółko pożegnają lato w Chorzowie 

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 12:44

Dwie gwiazdy polskiej estrady – Kasia Kowalska i Mateusz Ziółko - już w najbliższą niedzielę zagrają w Chorzowie na imprezie „Pożegnanie Lata”. 

Finisz lata w Chorzowie będzie naprawdę gorący! Już w niedzielę, 16 września, na skwerze przy ul. Gałeczki i Astrów odbędzie się niezwykłe wydarzenie – impreza, podczas której wystąpią wielkie osobowości rodzimej sceny muzycznej: Kasia Kowalska i Mateusz Ziółko. 

- Zapowiada się rewelacyjna zabawa. Takiej okazji nie można przegapić! - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. 

Kasia Kowalska w tym roku świętuje 25-lecie działalności artystycznej. Autorka takich hitów jak „Co może przynieść nowy dzień”, „Antidotum” czy „Pieprz i sól” w Chorzowie wystąpi z koncertem jubileuszowym, podczas którego zaprezentuje materiał z nowej płyty „AYA” oraz swoje najbardziej znane przeboje. 

Mateusz Ziółko, uczestnik programów „Mam talent!”, „Must Be the Music. Tylko muzyka” czy obecnie „Twoja twarz brzmi znajomo” wydał w ubiegłym roku album studyjny – „Na nowo”, który doczekał się statusu złotej płyty. Podczas chorzowskiego koncertu usłyszymy takie utwory jak „7 rzeczy”, „Bezdroża”, „Szkło” czy „Planety”.

– Będzie to kolejna świetna okazja do wspólnej zabawy i międzypokoleniowej integracji – komentuje Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.  

Podczas „Pożegnania Lata” nie zabraknie też innych, rodzinnych atrakcji. Będą między innymi dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, gry planszowe, animacje i warsztaty. Również w trakcie imprezy finał będzie miał II Chorzowski Rajd Rowerowy, a przed głównymi gwiazdami wystąpi znany i lubiany zespół Blues Machine. 

„Pożegnanie Lata” odbędzie się w niedzielę, 16 września, na skwerze przy ul. Gałeczki i Astrów. Impreza rozpocznie się już około godziny 15:30. Występ Blues Machine zaplanowany jest na godzinę 16:05, koncert Mateusza Ziółko rozpocznie się o godzinie 18:40, a Kasi Kowalskiej - o 20:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.  

PROGRAM:
15:30 – Przyjazd „II Chorzowskiego Rajdu Rowerowego” 
15:45 – Wręczenie medali i wyróżnień dla uczestników Rajdu 
16:05 – Koncert Blues Machine
17:30 – DJ Bass
18:40 – Koncert Mateusza Ziółko 
20:30 – Koncert Kasi Kowalskiej