Aktualności

Aktywny Klimzowiec 

wtorek, 28 sierpień 2018 13:52

Taniec w kręgu, fitness czy nauka języka włoskiego. To między innymi dla seniorów. Zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców. Akademia Aktywnego Malucha. To wszystko w ramach bezpłatnych zajęć organizowanych na Klimzowcu. 

Aktywny senior to zdrowy senior 

 

Popularność zajęć z tańca w kręgu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów Dzielnicowej Akademii Seniora na Klimzowcu. Inne zajęcia też cieszą się dużym powodzeniem. By nie zabrakło miejsca dla wszystkich seniorów, którzy chcą być aktywni we wrześniu ruszy druga filia akademii. 

Będą dodatkowe zajęcia z tańca w kręgu, ale także fitness czy nauka języka włoskiego.

 

- Po sukcesie dzielnicowej akademii, która funkcjonuje w klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Młodzieżowej, na prośbę seniorów postanowiliśmy rozszerzyć ofertę zajęć w tej dzielnicy - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Rozszerzyliśmy program, dzięki czemu w obu lokalizacjach będzie można korzystać z różnych warsztatów i zajęć. II Dzielnicowa Akademia Seniora znalazła swoje miejsce w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. 

 

- Są tam fantastyczne warunki do nauki i ćwiczeń, spotkaliśmy się z wielką przychylnością i  wsparciem w organizacji tam zajęć dla mieszkańców - dodaje Magdalena Sekuła. 

 

Inauguracja działania akademii połączona z możliwością zobaczenia nowej filii odbędzie się 7 września w godz. 15. 00 - 19. 00. Zaplanowano także ciekawe warsztaty połączone z drobnym poczęstunkiem. 

- Będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu własnego projektu torby na zakupy, porozmawiać z organizatorami, poznać się, wspólnie spędzać czas - wyjaśnia Magdalena Sekuła.

 

Na inaugurację nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. 

 

 

II DZIELNICOWA AKADEMIA NA KLIMZOWCU, parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Franciszkańska 1 

 

CZWARTEK

10.00-11.00 – Taniec w kręgu

11.15-12.15 – Fitness dla początkujących 

12.30-13.30 – Język włoski (dla początkujących) 

13.45-15.30 – ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – SPOTKANIE PRZY KAWIE

 

I DZIELNICOWA AKADEMIA SENIORA NA KLIMZOWCU, Klub „Pokolenie” Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Młodzieżowa 29 

 

ŚRODA

11.00-12.00 – ZAJĘCIA WOKALNE

12.10-13.10 – TANIEC W KRĘGU

13.20-14.20 – GIMNASTYKA Z ELEMENTAMI REHABILITACJI, gr. I

14.30-15.30 –  GIMNASTYKA Z ELEMENTAMI REHABILITACJI, gr. II

15.30-16.30 – JĘZYK NIEMIECKI

 

 

Warto inwestować w najmłodszych 

 

Maluchy będą mieć swój klub także na Klimzowcu. Raz w tygodniu w Chorzowie Batorym i na Klimzowcu będzie można bawić się z ulubionymi prowadzącymi i korzystać z bezpłatnych zajęć i warsztatów. 

 

Sukces frekwencyjny Klubu Malucha spowodował rozszerzenie programu.

- W czasie spotkań z mieszkańcami proszono nas o otworzenie filii Klubu Malucha w dzielnicach - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Jest wielu chętnych, którzy zwyczajnie potrzebowali, by takie zajęcia organizowane były bliżej ich domów. Dlatego od września działać będzie filia klubu na Klimzowcu. 

- Dzięki wsparciu parafii, chęci współpracy udało nam się znaleźć sale, które dostosowane są do potrzeb dzieci i rodziców - dodaje Sekuła. 

Inauguracja obu filii odbędzie się 7 września w godz. 15. 00 - 19. 00 w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu (ul. Franciszkańska 1) W czasie inauguracji zaplanowaliśmy nie tylko prezentację programu, ale także ciekawe warsztaty rodzinne w czasie których będzie można wykonać własną torbę czy koszulkę. Ponadto przedstawimy prowadzących, będzie można porozmawiać o tym, jak w praktyce wyglądają zajęcia. 

Zajęcia w obu filiach ruszą od 10 września, są bezpłatne. Będą się odbywać raz w tygodniu.

Więcej informacji na www.centrum.chorzow.eu, na Facebook’u Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Klub Malucha lub pod nr tel. 32 416 5215. 

 

 

KLUB MALUCHA NA KLIMZOWCU, parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu,  ul. Franciszkańska 1

 

WTOREK

9.00-12.00 – Razem poznajemy świat – mali odkrywcy: KAPELUSZ PEŁEN MARZEŃ 

15.00-17.00 – zajęcia MALUSZKOWY ZAWRÓT GŁOWY – Akademia Zabawy

 

Aktywna rodzina to szczęśliwa rodzina 

 

Maluchu zakochały się w brazylijskim jiu-jitsu. Ilość uczestników Akademii Aktywnego Malucha i Akademii Aktywnego Dorosłego przerosła wszystkie oczekiwania. We wrześniu startuje nowa odsłona zajęć. I filia akademii na Klimzowcu. 

Mają wspólne hobby - brazylijskie jiu-jitsu . Rodzice i dzieci bez względu na pogodę od kilku tygodni tłumnie uczestniczą w zajęciach z mistrzami tego sportu. 

  • Zajęcia prowadzone przez specjalistów tego sportu spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że musieliśmy je podzielić na dwie grupy wiekowe - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Sama brałam w nich udział i muszę przyznać, że są fantastyczną okazją do podreperowania formy. 

Z powodu potężnego zainteresowania zajęciami podjęto decyzję o organizacji takich samych zajęć na Klimzowcu. 

  • W związku z tym, że od parafii otrzymaliśmy ogromne wsparcie jeśli chodzi o organizację filii Klubu Malucha i akademii seniora i są tam odpowiednie warunki dla ćwiczeń postanowiliśmy także tam zaproponować taką formę aktywnego, wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców. 

Kontynuowane będą także zajęcia w lokalizacji przy ul. Powstańców 70 / 3. Inauguracja jesiennych zajęć w obu lokalizacjach odbędzie się 7 września w godz. 15. 00 - 19. 00 w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przu ul. Franciszkańskiej 1. Zaplanowano pokazy trenerów brazylijskiego jiu-jitsu, ciekawe warsztaty połączone z drobnym poczęstunkiem. 

- Będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu własnego projektu torby na zakupy, porozmawiać z organizatorami, poznać się, wspólnie spędzać czas - wyjaśnia Magdalena Sekuła.

Na inaugurację nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. 

 

AKADEMIA AKTYWNEGO MALUCHA NA KLIMZOWCU, parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, 

ul. Franciszkańska 1

ŚRODA

18.00-20.00 – Akademia Aktywnego Malucha (zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu )