Aktualności

Wielki finał akcji Wakacje OCZYwiście

poniedziałek, 27 sierpień 2018 16:57

Integracja międzysąsiedzka i docenienie przyrody naszego miasta – to główne cele jakie przyświecały Centrum Integracji Międzypokoleniowej, które od połowy lipca, cyklicznie w każdy czwartek, organizowało kolejne odsłony akcji „Wakacje OCZYwiście”. Pod koniec okresu wakacyjnego, 30 sierpnia br. , nastąpi wielki finał akcji, który będzie mieć miejsce w chorzowskim Parku Hutników.

Każdy z wakacyjnych czwartków wypełniony był różnorodnymi atrakcjami od warsztatów plastycznych, pokazów brazylijskiego ju-jitsu, konkursów sportowych po wycieczki rowerowe przybliżające piękno najbliższej okolicy. Kulminacyjnym punktem każdego wydarzenia było zawieszenie wielkich gałek ocznych na okolicznym drzewie, które miało przypominać mieszkańcom dzielnicy o wielkim znaczeniu otaczającej nas przyrody.

Przez całe wakacje staraliśmy się aktywizować dzieciaki i tych trochę starszych mieszkańców również oferując im szereg atrakcji na ich osiedlach. Teraz chcemy spotkać się wszyscy razem i wspólnie podsumować nasze wakacyjne aktywności – podkreśla Magdalena Sekuła – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej. – Zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy, bo na nasze ostatnie spotkanie przygotowaliśmy też coś ekstra – dodaje.

Impreza w dniu 30 sierpnia br. będzie ostatnim przystankiem na mapie wakacyjnych przygód, które zaserwowało Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Parku Hutników oprócz atrakcji znanych ze wcześniejszych odsłon akcji na uczestników czeka specjalny program, utrzymany w stylu marynistycznym. Specjalnie dla mieszkańców Chorzowa wystąpi Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry ze spektaklem zatytułowanym „Żeglarze siedmiu mórz”, a do wspólnego szantowania zaprosi tyski zespół Leje na Pokład.

 

Wielki finał wakacyjnego cyklu „Wakacje OCZYwiście” rozpocznie się od godz. 15:00, zakończenie imprezy zaplanowane jest na godz. 19:00. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (www.centrum.chorzow.eu) oraz na profilu facebook’owym tej instytucji.