Aktualności

Nowa filia akademii seniora na Klimzowcu 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 09:03

Popularność zajęć z tańca w kręgu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów Dzielnicowej Akademii Seniora na Klimzowcu. Inne zajęcia też cieszą się dużym powodzeniem. By nie zabrakło miejsca dla wszystkich seniorów, którzy chcą być aktywni we wrześniu ruszy druga filia akademii. 

Będą dodatkowe zajęcia z tańca w kręgu, ale także fitness czy nauka języka włoskiego.- Po sukcesie dzielnicowej akademii, która funkcjonuje w klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Młodzieżowej, na prośbę seniorów postanowiliśmy rozszerzyć ofertę zajęć w tej dzielnicy - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Rozszerzyliśmy program, dzięki czemu w obu lokalizacjach będzie można korzystać z różnych warsztatów i zajęć. 

II Dzielnicowa Akademia Seniora znalazła swoje miejsce w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. - Są tam fantastyczne warunki do nauki i ćwiczeń, spotkaliśmy się z wielką przychylnością i wsparciem w organizacji tam zajęć dla mieszkańców - dodaje Magdalena Sekuła. 

Inauguracja działania akademii połączona z możliwością zobaczenia nowej filii odbędzie się 7 września w godz. 15. 00 - 19. 00. Zaplanowano także ciekawe warsztaty połączone z drobnym poczęstunkiem. - Będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu własnego projektu torby na zakupy, porozmawiać z organizatorami, poznać się, wspólnie spędzać czas - wyjaśnia Magdalena Sekuła.

Na inaugurację nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.