Aktualności

Aktywna rodzina na… macie 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:07

Maluchy zakochały się w brazylijskim jiu-jitsu. Ilość uczestników Akademii Aktywnego Malucha i Akademii Aktywnego Dorosłego przerosła wszystkie oczekiwania. We wrześniu startuje nowa odsłona zajęć. I filia akademii na Klimzowcu. 

Mają wspólne hobby - brazylijskie jiu-jitsu. Rodzice i dzieci bez względu na pogodę od kilku tygodni tłumnie uczestniczą w zajęciach z mistrzami tego sportu. 

- Zajęcia prowadzone przez specjalistów tego sportu spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że musieliśmy je podzielić na dwie grupy wiekowe - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Sama brałam w nich udział i muszę przyznać, że są fantastyczną okazją do podreperowania formy.  

Z powodu potężnego zainteresowania zajęciami podjęto decyzję o organizacji takich samych zajęć na Klimzowcu.  - W związku z tym, że od parafii otrzymaliśmy ogromne wsparcie jeśli chodzi o organizację filii Klubu Malucha
i akademii seniora i są tam odpowiednie warunki dla ćwiczeń postanowiliśmy także tam zaproponować taką formę aktywnego, wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców. 

Kontynuowane będą także zajęcia w lokalizacji przy ul. Powstańców 70/3. Inauguracja jesiennych zajęć w obu lokalizacjach odbędzie się 7 września w godz. 15.00 - 19.00 w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej 1. Zaplanowano pokazy trenerów brazylijskiego jiu-jitsu, ciekawe warsztaty połączone z drobnym poczęstunkiem oraz niespodziankami dla uczestników. 

- Będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu własnego projektu torby na zakupy, porozmawiać z organizatorami, poznać się, wspólnie spędzać czas - wyjaśnia Magdalena Sekuła.

Na inaugurację nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. 

 

AKADEMIA AKTYWNEGO MALUCHA NA KLIMZOWCU,

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Franciszkańska 1

ŚRODA

18.00-20.00 – Akademia Aktywnego Malucha (zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu )

 

AKADEMIA AKTYWNEGO MALUCHA, ul. Powstańców 70/3

PIĄTEK

17.00-18.00 – zajęcia jiu jitsu dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat

18.00-19.00 – zajęcia jiu jitsu dla dzieci w wieku od 6 lat  

 

AKADEMIA AKTYWNEGO DOROSŁEGO, ul. Powstańców 70/3

PIĄTEK 

19.00 - 20.00 – zajęcia brazylijskiego ju jitsu dla dorosłych.