Aktualności

Nowe radiowozy hybrydowe chorzowskiej policji pretekstem, by porozmawiać o ekologii

poniedziałek, 09 lipiec 2018 10:17

Na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie znajdą się trzy nowe radiowozy z napędem hybrydowym. Z tej okazji Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na piknik ekologiczny. 

Nowe radiowozy marki Toyota Auris Hybrid Touring Sports Kombi wyposażone są między innymi w automatyczną bezstopniową skrzynię biegów, automatyczną klimatyzację, system multimedialny z kamerą cofania i silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Wartość każdego samochodu to 92 tys. złotych. 

Pojazdy, których zakup pomogło sfinansować Miasto Chorzów, zostaną oficjalnie przekazane Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie w środę, 11 lipca na posterunku konnym przy ul. Siemianowickiej 103 o godzinie 10:00. Zaraz potem, w tym samym miejscu, odbędzie się organizowany przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej piknik ekologiczny. 

 

– Samochody o napędzie hybrydowym są dużo bardziej przyjazne środowisku od tradycyjnych napędów spalinowych. Uznaliśmy więc, że pojawienie się takich radiowozów we flocie chorzowskiej policji to dobra okazja, by zainteresować mieszkańców ekologią – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Przewidzieliśmy między innymi warsztaty międzypokoleniowe, zwiedzanie posterunku konnego i grill dla wszystkich uczestników.

 

Piknik odbędzie się w godzinach 10:00-14:00. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, wymagane są jednak wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numerem 695 571 291.