Aktualności

Konferencja "Poszukiwanie osób zaginionych" już za nami

wtorek, 26 czerwiec 2018 16:50

W Parku Śląskim odbyła się dzisiaj zorganizowana w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa konferencja "Poszukiwanie osób zaginionych". Każdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju.

Wydarzenie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb i instytucji, które zajmują się tą tematyką m.in. policją, samorządem terytorialnym, szpitalami, organizacjami pozarządowymi, służbami mundurowymi. Poza wykładami i panelem dyskusyjnym zorganizowano także pokaz psów ratunkowych i prezentacja sprzętu wykorzystywanego do poszukiwania osób zaginionych.

Organizatorami konferencji byli: Miasto Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Fundacja Itaka, Komenda Miejska Policji w Chorzowie oraz Park Śląski. Inicjatorem zorganizowania wydarzenia był Marek Wójcik, Poseł na Sejm RP. Urząd Miasta w Chorzowie reprezentowali dziś: prezydent Andrzej Kotala, zastępca prezydenta ds. technicznych i rozwoju Marcin Michalik oraz pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej Magdalena Sekuła.