Aktualności

Przed nami konferencja „Poszukiwanie osób zaginionych” i Piknik Bezpieczeństwa

piątek, 22 czerwiec 2018 07:36

Każdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju. W związku z tym Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa wraz z Komendą Główną Policji i Fundacją „Itaka” organizują konferencję w ramach której specjaliści pokażą narzędzia do poszukiwań. Wezmą w niej udział nie tylko przedstawiciele służb czy urzędów, ale także seniorzy i rodzice.

Wydarzenie będzie okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb i instytucji, które zajmują się tą tematyką m.in. policją, samorządem terytorialnym, szpitalami, organizacjami pozarządowymi, służbami mundurowymi.

- Przedstawione zostaną również najbardziej aktualne problemy na przykład dotyczące zaginięć Polaków przebywających za granicą naszego kraju – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Przewidujemy również, że udział w konferencji wezmą mieszkańcy Chorzowa, którzy są zainteresowani kwestią poszukiwań zaginionych lub chcą zdobyć wiedzę na ten temat.

Konferencja odbędzie się w Parku Śląskim znajdującym się w centrum aglomeracji górnośląskiej, który jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie. Znajdujący się w Chorzowie park odwiedza rocznie ponad 3 mln gości.

- Dla wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem organizujemy piknik, w ramach którego bezpłatnie będzie można zobaczyć wyjątkowy pokaz umiejętności policyjnych koni, sprzęt straży pożarnej czy straży miejskiej – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Przed wakacjami będzie to doskonała okazja dla całych rodzin by w przystępny sposób dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Piknik odbędzie się 26 czerwca w godzinach 15:00–18:00 na łące naprzeciwko budynku dyrekcji Parku Śląskiego. Wstęp wolny.