Aktualności

Igrzyska Malucha, czyli sportowe święto najmłodszych chorzowian

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 09:41

Najmłodsi mieszkańcy Chorzowa spotkają się na niezwykle widowiskowych zawodach sportowych. Już 23 czerwca odbędzie się kolejna edycja Igrzysk Malucha. Wydarzenie będzie okazją do rywalizacji w konkurencjach sportowo-zręcznościowych, ale także świetnej zabawy w gronie rówieśników. 

Igrzyska Malucha to impreza, na którą nie trzeba czekać cztery lata. Kolejny rok z rzędu mali sportowcy będą mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w specjalnie przygotowanych na tę okazję konkurencjach. Dzieci zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych: 2-4 lat, 5-7 lat. Rywalizacja sportowa poprzedzona będzie uroczystą ceremonią otwarcia, a zakończy się wręczeniem medali dla wszystkich uczestników.

- Chcemy zachęcić chorzowskie maluchy do aktywnego spędzania czasu i zdrowej rywalizacji w sporcie – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Jesteśmy przekonani, że taka forma zawodów pozwala dzieciom poczuć atmosferę prawdziwych zmagań sportowych.

Konkurencjom sportowo-zręcznościowym towarzyszyły będą inne atrakcje, z których bezpłatnie skorzystają wszystkie dzieci. Uczestnicy igrzysk i mali kibice będą mogli pobawić się na m.in. ściance wspinaczkowej i torze do skimboardingu.

Organizatorami Igrzysk Malucha są Urząd Miasta w Chorzowie i Flying Tiger Copenhagen. Impreza odbędzie się 23 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Lompy 10a. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Wstęp wolny. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 416 52 15.