Aktualności

Przed nami czwarta odsłona Miejskich Spotkań Medycznych

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 10:04

Miejskie Spotkania Medyczne w ramach „Akcji-Aktywizacji” to cykl bezpłatnych wykładów medycznych, skierowanych do mieszkańców Chorzowa i doskonała okazja by spotkać się z najlepszymi specjalistami w naszym regionie: chirurgiem, pediatrą, ortopedą czy kardiologiem.

Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się 22 czerwca, lek. med. specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii Michał Roleder przeprowadzi wykład na temat upadków występujących wśród osób starszych. Problem dotyczy wzrastającej liczby ludności w podeszłym wieku. Dlatego warto uzyskać wiedzę, jak postępować aby w przyszłości zbyt szybko nie utracić swojej niezależności.

 

– Już po raz czwarty Chorzowianie będą mieli okazję, aby w ramach spotkań poszerzyć swoją wiedzę i porozmawiać z lekarzami – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, bo warto wiedzieć jak przeciwdziałać problemom, które w przyszłości mogą spotkać każdego.

Miejskie Spotkania Medyczne organizowane są raz w miesiącu, w ramach „Akcji-Aktywizacji”, w Chorzowskim Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny. Temat wykładu: „Ważne problemy geriatryczne - upadki”. Początek przewidziano na godzinę 17:00.