Aktualności

Chorzowscy seniorzy w tanecznej rywalizacji. Rusza casting do Kochom Dynsić

poniedziałek, 04 czerwiec 2018 08:50

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona najważniejszego amatorskiego turnieju tanecznego dla seniorów z Chorzowa – Kochom Dynsić. Uczestników wyłoni casting, który już 8 czerwca odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury.

 

Kochom Dynsić to turniej, w którym rywalizują pary złożone z seniora-amatora oraz profesjonalnego tancerza lub tancerki. Tegoroczna edycja będzie już czwartą – każda poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

– Chętnych do wzięcia udziału w Kochom Dynsić jest wielu, a do turnieju przystąpić może tylko dziesięć par – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Dlatego też, by wyłonić uczestników, organizujemy casting.

Casting odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury w piątek, 8 czerwca, o godzinie 11:00. Dziesiątka szczęśliwców, którym uda się przejść ten etap, przez kolejne tygodnie będzie przygotowywać się do występu pod okiem zawodowców – będą ćwiczyć nie tylko kroki taneczne, ale też przygotowywać choreografię występu. Wielki finał zaplanowano na 25 października.