Aktualności

Urazy wieku podeszłego w ortopedii tematem kolejnej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych

czwartek, 24 maj 2018 07:37

Seniorzy są osobami szczególnie narażonymi na urazy ortopedyczne wywołane między innymi przez upadki. Możliwości profilaktyki w tym zakresie będzie okazja poznać już w najbliższy piątek podczas nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych. 

Wykład dotyczący urazów wieku podeszłego w ortopedii poprowadzi specjalista traumatolog z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Większość traumatycznych obrażeń nie stanowi zagrożenia życia, bywa jednak, że powodują długotrwałą niepełnosprawność. Dlatego też im szybciej uda się postawić diagnozę i opracować plan leczenia, tym szybciej pacjent ma szansę wrócić do zdrowia. 

– Trzecia tegoroczna odsłona Miejskich Spotkań Medycznych skierowana jest przede wszystkim do najstarszych mieszkańców Chorzowa, bo mowa będzie o kwestiach bezpośrednio ich dotyczących – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Zachęcamy jednak do przyjścia osoby w każdym wieku, bo te problemy mogą dotknąć kiedyś każdego. Warto dowiedzieć się, jak im przeciwdziałać.

Miejskie Spotkania Medyczne organizowane są w piątek, 25 maja, o godzinie 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3. Wstęp jest bezpłatny, wcześniejsze zapisy nie są wymagane.