Aktualności

„Ahoj przygodo!” - piracki Dzień Dziecka w Chorzowie

środa, 16 maj 2018 07:33

Pod Szybem „Prezydent” zadokuje statek piracki. Nieopodal zaparkują foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie.

W czerwcu Szyb „Prezydent” opanują piraci. Będzie dmuchany statek do zabawy, iluzjonista, żonglerzy i animatorzy w pirackich przebraniach. Do tego strefa bezpieczeństwa, prowadzona przez policję, straż pożarną i straż miejską oraz strefa gastronomiczna – z foodtruckami oraz darmowymi popcornem i watą cukrową dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie również baniek mydlanych, które w Chorzowie już od kilku lat kojarzą się z Dniem Dziecka.

 

- Organizowany dotąd w ramach obchodów Dnia Dziecka Festiwal Baniek Mydlanych teraz stanie się częścią wydarzenia. Przygotowaliśmy wiele innych atrakcji – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Dodatkowo przygotowany zostanie specjalny program interaktywny dla najmłodszych, zatytułowany „Piraci z Karaibów”. Ponadto w Dniu Dziecka uruchomiana zostanie Piracki Ekspres – kolejka, która będzie nieodpłatnie dowozić uczestników na imprezę na trasie Centrum Przesiadkowe-Szyb „Prezydent”.

Dzień Dziecka w Chorzowie rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Wydarzenie odbędzie się pod Szybem „Prezydent”, przy ul. Księdza Piotra Skargi.

 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Chorzów oraz Radio Katowice.