Aktualności

Z nutką nostalgii. Potańcówka dla seniorów w klimacie lat 90.

środa, 09 maj 2018 09:18

AKTUALIZACJA 16.05

W związku z apelem wojewody Jarosława Wieczorkiem, aby w związku z tragedią w kopalni Zofiówka na znak żałoby nie organizować w czwartek 17 maja imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu potańcówki dla seniorów z 17 maja na 24 maja (czwartek). Bilety zakupione na 17.05 obowiązywać będą również 24.05. Ci, którym nie odpowiada nowy termin, mogą zwrócić bilety w kasie Starochorzowskiego Domu Kultury w godzinach otwarcia.

 

Bryan Adams, Phil Collins, Roxette ale też Varius Manx, T.Love oraz Elektryczne Gitary. To między innymi do największych przebojów tych wykonawców zatańczą uczestnicy organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej potańcówki dla seniorów utrzymanej w klimatach lat 90. 

Lata dziewięćdziesiąte były niezwykle barwne i zróżnicowane pod względem muzycznym. To właśnie wtedy nastąpił intensywny rozwój muzyki tanecznej i popu, powstały gatunki takie jak choćby trance czy drum&bass, a niespotykaną nigdy wcześniej – i, jak dotąd nigdy później – popularnością cieszył się grunge. To właśnie w latach dziewięćdziesiątych narodził się nurt disco polo, który z miejsca zjednał sobie rzesze zwolenników. 

- Lata 90. to dla wielu z nas okres wciąż jeszcze bliski, choć przecież od jego zakończenia minęło już 18 lat – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Podczas potańcówki chcemy przypomnieć nieprzerwanie żywe przeboje tamtych czasów.

Potańcówka dla seniorów „Szalone lata 90!” odbędzie się w czwartek, 17 maja, w Starochorzowskim Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59) o godzinie 16:00. Bilety w cenie 5 zł są już dostępne do nabycia w kasie SDK-u w godzinach jej otwarcia. Organizatorzy proszą, by uczestnicy tego wydarzenia przebrali się w stroje pochodzące lub nawiązujące do lat dziewięćdziesiątych w Polsce i na świecie.